elvin_banner
Combin

Sarı

Bir kitapta okumuştum. Kitap bir tiyatro hocasına aitti. Diyordu ki; hangi kıyafeti giyinirsen onun karakterine bürünebilmek asıl mesele. Ya da hangi karakterdeysen ona uygun kıyafetleri tercih etmek de önemli aynı şekilde. Satırlar tam olarak bu şekilde olmasa da ben bu şekilde yorumladım.
Elime gelen senaryoları okurken karakterleri tek tek giydiririm zihnimde. Eğer kostümle karakter uyumsuzsa olmuyor! Hatta izleyici de ‘bir şey olmamış ama ne tam olarak anlamadım’ diyebiliyor. Ya da tespiti tıpkı dediğim şekilde yapıyor ‘bu karaktere bu kıyafet hiç olmuş mu?’
Bir dizinin, bir filmin, bir reklamın tadının damağınızda kalması, mesajını tam olarak size aktarması için biçilmiş kaftanlara ihtiyacı var. Her karakterin her sahnenin biçilmiş kaftanı ayrı.
Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi.
Aslında hepimiz kendi hayatlarımızın başrolünü oynuyoruz. Üstelik tek bir karaktere de sahip değiliz. Türlü türlü şapkaları olmayan yoktur sanırım. Aynı kişiyi iş yerinde yönetici, evde anne/baba- eş, dışarıda arkadaş rolleriyle görebiliyoruz. Sadece iş hayatındaki sahneleri için bile farklı farklı kostümlere ihtiyacı var insanın.

Fotograf: Aylin Çifçi –> aylincifci.com
Stil7 Asistanı: Uğur Can Odabaşı –> instagram.com/ugurcanodabasi
Film: Kadir Söylemez –> vimeo.com/kadirsoylemez

AC-11

AC-14

AC-16

AC-18

AC-19

Sarı Gömlek ve Pantolon Askısı: HM
Siyah Bluz: Tüzün
Kot: GAP
Saç Şal: Mango